POSTA GAZETESİ-POZİTİF KALMANIN YOLLARI

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisiyle birlikte, tüm dünyanın evlere hapsolduğu dönemde, kendisiyle baş başa kalan bireylere tavsiyelerde bulunan Sevgi Keleş, bu süreci deneyimlerken insanların keşfetmesi gerektiği birçok konu olduğunu dile getirerek, "İnsan bedeni stresi adrenalin olarak algılayabiliyor. Bu da kişinin bedeninde depolanmış bir enerji olarak kalıyor.

 
 

Bedensel yapılacak egzersizler, enerjinin dengelemesi için güçlü katkılar sağlayabilir. Tedbirler kapsamında şu an en güvenli yer, evimiz. Evde yapacağımız aktivelere yoğunlaşmak bizleri destekleyecektir" ifadelerini kullandı.

Yurttaşların evde yapabilecekleri spor ve aile bireyleriyle yapacakları aktiviteler dışında, mutfak dolaplarının düzenlemesini, kıyafet dolabının düzenlenmesini, çekmecelerin düzenlenmesini öneren Sevgi Keleş, "Evrensel enerji dağınık duran, kullanılmayan, ihtiyaç olmayan her şeyin ağır bir enerjisi olduğu kanaatinde. Yaşamımıza daha fazla bolluk, yenilik ve yüksek enerji çekmek istiyorsak, işe dolaplardan ve çekmecelerden başlayabiliriz. Böylece hem bedende biriken enerjiyi atarken hem de bolluğu evimize davet edebiliriz" dedi.

 

Haberin devamına ulaşmak için:

https://www.posta.com.tr/saglik/zihin-sagligi/kisisel-gelisim-egitmeni-sevgi-keles-pozitif-kalmanin-yollarini-anlatti-2293335

about