YENİ AKİT-EVLİLİĞİ AYAKTA TUTACAK ÖNERİLER

Evlilikleri Ayakta Tutacak Öneriler

Toplumun yapı taşı olan ailelerde huzuru bulmak ve sürdürmek herkesin isteğidir. Evlenme sonrası ise her ilişkinin kendine has dinamikleri vardır. Aile yaşamında zaman zaman tartışmalar, uzaklaşmalar hatta ayrılıklar olabilir. Her evlilik benzersizdir. Yazar, Evlilik ve İlişki Danışmanı Sevgi Keleş, evliliklerde belli konulara dikkat edilerek daha mutlu bir aile hayatının mümkün olduğunu ve aile bağlarının olabildiğince korunması gerektiğini söyleyerek önerilerde bulundu.

Evlilikler de günlük yaşamda kurulan diğer bağlar gibi iniş çıkışlarla doludur. Farklı kültürlerden insanların bir araya gelmesi ve sonrasında oluşturulan yeni yapıda zaman zaman sorunlar çıkması muhtemeldir. Yazar, Evlilik ve İlişki Danışmanı Sevgi Keleş evliliklerde, aile hayatında huzurlu ve daha çözümcül davranılabilmesi için eşlere şu önerileri verdi:


Eşler birbirini dengelemeli

Çiftler arasında aynı anda sinirlenmek, aynı anda öfkelenmek maalesef küçük bir tartışmanın daha da büyümesine yol açabilir. Eşiniz sinirli olduğunda onu dengelemek için anlayış ve sabırla beklemek sonrasında ortam sakinleşince konuyu uygun bir dille açmak konunun büyük bir tartışmaya dönmeden sonuçlanmasına destek olabilir.

 

Haberin devamı için:

 

https://www.yeniakit.com.tr/haber/evlilikleri-ayakta-tutacak-oneriler-1565207.html

 

about